مرکز فناوری اطلاعات نهاد ریاست جمهوری

مرتضی بانک


معاون کل نهاد ریاست جمهوری تحقق نظام اداری الکترونیکی را شاه کلید رضایت شهروندان و اجرای عدالت اجتماعی دانست.

به گزارش ستاد خبری اجلاس مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری با حضور در اجلاس هم اندیشان مدیران فناوری اطلاعات و دبیرخانه های نظام اداری کشور با تاکید بر اینکه مبنای تصمیم گیری ها و ابزارهای گزارش دهی که وارث آن هستیم بسیار قدیمی و ناکار آمد  است گفت:متاسفانه هزینه کرد هایی که در قالب بروکراسی برپایه مکاتبات غیر الکترونیکی است بسیار بالا است و ما باید از ابزارهای مدیریتی روز استفاده کنیم تا هزینه های مازاد ار این چرخه حذف شود.

وی به افزایش بهره وری اداری در نظام مکاتباتی کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ابعاد فیزیکی نیروی انسانی و ساختمان و تجهیرات سخت افزاری موجب متورم شدن است که هزینه هنگفتی را بر دوش دولت تحمیل می کند اما ما باید استراتؤی را تعریف کنیم تا تحول اداری موجب افزایش راندمان اداری شود.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه بخش خصوصی در ایران از بخش دولتی پیشتاز تر است خاطر نشان کرد: بسیاری از گردش کارها در شرکت های خصوصی با سامانه های نه چندان گران قیمت مکانیزه و هوشمند شده اند که این امر سبب شده تا بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی  پویا تر و توانمند تر عمل کند.

وی افزود: چنانچه اتوماسیون اداری استاندارد و یکپارچه در دولت پیاده سازی شود میتوان شاهد ترسیم خط مشی صحیح در نظام اداری کشور شد چرا که ابتدا کردش کار بطور الکترونیکی صورت میگیرد و نیازی به مراجهات حضوری نیست و این امر سبب ساز برقراری عدالت اجتماعی در راستای برخورد یکسان با اشخاص حقیقی وحقوقی خواهد بود.

بانک در ادامه تصریح کرد: اینکه مسئولان دبیرخانه ها و مدیران فناوری اطلاعات در کنار هم تصمیم به هوشمند ساری اداری،ارتقای کیفیت مکاتبات و اسناد دولتی گرفته اند بسیار خوش یمن و امیدوار کننده است چرا که این امر بستر ساز ارتقای سلامت اداری،شفافیت،مهاجرت دولت از تصدی گری به سمت حاکمیت و در نهایت اجرایی شدن برنامه های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است.

وی در پایان گفت:خوشبختانه با پیگیری هایی که از سوی شخص بنده ، ورزیر کشور و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشورصورت گرفت مقرر شد تا اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات در افزایش راندمان دولت در دستور کار قرار گیرد تا بزودی تحولی شگرف در حوزه حذف کاغذ و استفاده از فرآیند الکترونیکی شدن صورت گیرد.

دوشنبه 17 آبان 1395 - 10:07